Thomayer Med - Plástečkový medovicový 500G

Neohodnoceno
 
Tip
 

 

Plástečkový med je med takový, jak si ho samy včelky připravily na zimu. Jedná se o plástve s medem.  V plástvích mohou být zbytky pylu – perga a propolisu. V medu jsou části vosku. Voskové plástve se vyžvýkají a poté se vyplivnou. Případná konzumace vosku není škodlivá. Tento produktu je skvělou medovou pochoutkou z čisté přírody a je vhodný i jako dárek.

 

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 147 Kč bez DPH
169 Kč / ks
Kategorie Med
Položka byla vyprodána...
 

20190821_190432_0000

 


Jedná se o 100% přírodní produkt, z čisté přírody v chráněné krajinné oblasti Český les.

Plástečkový med je med takový, jak si ho samy včelky připravily na zimu. Jedná se o plástve s medem.  V plástvích mohou být zbytky pylu – perga a propolisu. V medu jsou části vosku. Voskové plástve se vyžvýkají a poté se vyplivnou. Případná konzumace vosku není škodlivá. Tento produktu je skvělou medovou pochoutkou z čisté přírody a je vhodný i jako dárek.

Díky plástvím med rychleji krystalizuje, proto doporučujeme rychlejší konzumaci nebo skladování v mrazáku. Krystalizace však není na závadu, zkrystalizovaný med jen ztrácí svou estetickou hodnotu, ne kvalitu. Med lze do tekutého stavu přivést pomalým zahřátím, nejlépe ve vodní lázni do 45ºC. Vosk se rozehřívá při nižší teplotě, než med. Vosk vyplave na povrch medu a lehce se poté odstraní.
Uchovejte v chladu, temnu a suchu. Možno uchovávat i v mrazáku. Mráz medu neškodí.

Země původu: ČR

Minimální trvanlivost je uvedena na etiketě.

10_1

Med je hustá sladká a lepkavá kapalina, vytvářená včelami (případně i jiným hmyzem) sběrem a zahušťováním sladkých šťáv – především nektaru z květů (med květový) a medovice (med medovicový), kterou vylučují například mšice.

Složení medu:

Med je směs cukrů, vody, a jiných složek. Specifické složení medu závisí nejvíc na směsi květů navštívených včelami, které med produkovaly a liší se podle lokality, období/sezony i jednotlivých včelstev. Hmotnost 1 litru medu je asi 1,4 kg.

Med a jeho využití:

Než se začal v evropské kuchyni používat třtinový a posléze i řepný cukr, hlavním sladidlem byl med. Až do 17. století se používal zejména do kaší, některých druhů chleba, nápojů (medovina), ale i masitých jídel, na některé věci se však nehodil (např. piškot a cukrovinky). Dost časté bylo spojení medu, pepře (peprník→perník), zázvoru a šafránu.

Zdravotní účinky medu:

Po 2700 let byl med užíván pro léčení chorob včetně tropických až do plného pochopení příčin infekce v moderních dobách a nasazení antibiotik. Lidové používání medu se tak dostalo vědeckého vysvětlení: med působí jako antibakteriální a antiseptický činitel. Antibakteriální vlastnosti medu jsou výsledkem nízké aktivity vody v medu způsobující osmózu, efekt peroxidu vodíku a vysoké kyselosti.

Užití v lidové medicíně:

Časté užívání medu jako protibakteriálního činitele je jeho užití pro krytí ran, popálenin a vředů. Toto užití má dlouhou historii v tradiční medicíně. Navíc, užívání medu redukuje otoky a jizvy, také zamezuje např. bavlněnému obvazu nalepit se na léčené zranění.

Některé zdroje hovoří o metodě léčení slabých forem zánětů spojivek pomocí kapky malého množství medu, kápnutého do oka.

Z důvodů antiseptických vlastností, med (speciálně je-li kombinován s citrónem), může být užíván orálně pacienty, kteří jsou sužováni Pharyngitídou a Laryngitídou, ke zmírnění příznaků.

Navzdory všeobecně přijímané myšlence, že med zmírňuje alergie, kontrolované studie prokázaly, že med není více efektivní než placebo. Většina sezónních alergií je totiž způsobených pylem ze stromů a trav, který včely většinou nesbírají.

Kvalita medů v Česku:

Český med, který produkují domácí včelaři, patří k nejkvalitnějším výrobkům.


Medovicový med

Medovicový med je med, který je tvořen včelami z medovice. Od květového medu jej lze spolehlivě rozlišit jedině měřením elektrické vodivosti.

Vlastnosti medovicového medu:

Medovicový med obsahuje oproti květovému medu méně cukrů, zato obsahuje více rostlinných barviv a minerálních látek. Zpravidla je tmavší barvy, ostřejší chuti a pomaleji krystalizuje. To ale neplatí vždy a rozhoduje, od kterého hmyzu medovice pochází a s jakým květovým medem daný vzorek porovnáváme. Pod pojmem „lesní med“ je v ČR většinou míněn med medovicový.

Hmotnost 0.7 kg
Produt je zařazen do kategorie (?) Vegan, Bez lepku, Bez éček, Bez přidaného cukru, Bez palmového oleje, Bez laktózy
Výživové údaje na 100 gramů:
Energie
Tuky
- z toho nasycené mastné kyseliny
Bílkoviny
Sacharidy
- z toho cukry
Vláknina
Sůl

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.