Mořské řasy 20g

Neohodnoceno
 
 

Laminaria japonica - mořská kapusta.

Řasy zalijeme vodou v poměru 1:8, po namočení řasy zvětší objem 8-11 krát. Po 10 minutách řasy z vody vyjmeme, pokrájíme dle potřeby a použijeme při přípravě libovolných jídel.

 

 
Dostupnost Objednáno u dodavatele
Cena 25 Kč bez DPH
29 Kč / ks
Kategorie Zdravé potraviny
Položka byla vyprodána...
 

20190821_190432_0000

Složení:
mořské řasy (Laminaria japonica - mořská kapusta)

Skladování: V temnu a suchu.

Balení: 20 g

10_1

Mořské řasy je souhrnné označení pro zelené řasy, chaluhy a ruduchy, které žijí ve slané vodě - mořích a oceánech. V posledních letech jsou čím dál výrazněji využívány v přírodním a ekologickém zemědělství.

Využití:

Využívají se jako potraviny a to jak v přírodní podobě, tak jako surovina. Především hnědé řasy slouží k výrobě alginátu. Ten se využívá zejména v cukrářství, uplatnění má podobné jako želatina. Používá se i na jednoduchá jídla jako například suši.

Mořské řasy obsahují oproti sladkovodním odlišné látky, případně vyšší koncentrace látek, které mají široké uplatnění v rostlinné výrobě. Tyto látky lze využívat jako hnojiva, stimulátory, půdní kondicionéry a podpůrné prostředky. Využívány bývají mimo jiné Ascophyllum nodosum (obsahuje přes 80 minerálních látek), Sargassum (kyselina alginová, cytokininy) a Laminaria (polysacharid laminarin).

Historie:

Nejstarší zmínky o výrobě hnojiv z mořských řas pocházejí ze 16. století z Anglie. Následně (a v průběhu 17. století) se přidaly Francie, Japonsko a Kanada. Později (vzhledem k nákladům na dopravu) byl čerstvý materiál nahrazen řasami zpracovanými do práškové a kapalné podoby.

 

Hmotnost 0.045 kg
Produkt je zařazen do kategorie (?) Vegan, Bez lepku, Bez éček, Bez přidaného cukru, Bez palmového oleje, Bez laktózy
Produkt neobsahuje tyto alergeny 1. Obiloviny obsahující lepek, 2. Korýši a výrobky z nich, 3. Vejce a výrobky z nich, 4. Ryby a výrobky z ních, 5. Jádra podzemnice olejné a výrobky z nich, 6. Sójové boby (sója) a výrobky z nich, 7. Mléko a výrobky z něj (včetně laktózy), 8. Skořápkové plody, 9. Celer a výrobky z něj, 10. Hořčice a výrobky z ní, 11. Sezamové semena (sezam) a výrobky z nich, 12. Oxid siřičitý a siřičitany, 13. Vlčí bob (Lupiny) a výrobky z něj, 14. Měkkýši a výrobky z nich
Výživové údaje na 100 gramů:
Energie 22,6 kJ/ 5,4 kcal
Tuky 0,2 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 0,0 g
Bílkoviny 0,9 g
Sacharidy 0,0 g
- z toho cukry 0,0 g
Vláknina 0,0 g
Sůl 0,02 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: