UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k enormnímu nárůstu objednávek se můžou zásilky zdržet o 2-3 dny. Děkujeme za pochopení. NUTSMAN.

GREŠÍK Přesličková koupel 20g

Neohodnoceno
 
 

Umíme si ještě přivonět k levanduli a odvaru z ní svěřit na chvíli své unavené nohy? Máme vůbec čas uvěřit pravdivé síle bylin? Přitom stačí málo. Dopřát svému tělu „luxus“ bylinných koupelí, obkladům nebo parní lázni. Zvolněme tempo a inspirujme se léty prověřenými radami.

Například touto koupelí která působí příznivě na stav kloubů.

Dostupnost Skladem
Cena 30,60 Kč bez DPH
37 Kč / ks    
Kategorie Kosmetika
 

20190821_190432_0000

Příprava: Koupelový sáček vložíme do vany s teplou vodou příjemnou vašemu tělu a necháme 10 minut louhovat. Také můžeme koupelový sáček louhovat v nádobě s teplou vodou a tu pak vlít do vany.

Balení: 20 g

10_1

Přeslička rolní obsahuje asi 7 % kyseliny křemičité, přičemž asi 12 % tohoto množství je rozpustných ve vodě, proto přechází do odvarů. Rozpustná kyselina křemičitá lehce proniká nejen do moči, ale také do pokožky a do sliznic. Má výborné hojivé účinky a příznivě ovlivňuje pružnost a pevnost cévních stěn, takže ji lze využít jako kvalitní antisklerotikum především v počátečních stadiích nemoci. Ve stáří v organismu klesá množství potřebného křemíku, právě přeslička může zajistit jeho vhodný přísun.

Vliv na zdraví

Léčivé možnosti přesličky jsou velmi široké, ale zejména zabírá na různé druhy krvácení, na choroby ledvin, močového měchýře a dokonce omezuje a zastavuje růst tumorů. Má ale řadu dalších využití. Je léčivá na žaludeční vředy, ledvinové i žlučníkové kameny, na zánět kostní dřeně, na dnu, pocuchané nervy i na revmatismus.

Přeslička účinkuje výborně na plicní problémy, na kožní potíže, bércové vředy i proti lupům. Vzhledem ke schopnosti zastavovat krvácení má své místo při léčbě hemeroidů, gynekologických potížích a dalších onemocněních. Brání kornatění tepen a čistí krev, což zlepšuje zdravotní stav a brání vzniku mnoha různých nemocí.

Využití

Obklady a koupele

Zevním užívání je nejvhodnější. Přeslička rolní podporuje hojení ran, využívá se i pro koupele při bolestech zad a nohou. Používá se také jako kloktadlo při angíně a jiných zánětech v ústní dutině. Lehce osoleným přesličkovým odvarem vyplachujeme nos při rýmě – umí tlumit překrvenou a zbytnělou sliznici, využívá se ale také k povzbuzení atrofující sliznice.

Přesličkové koupele jsou vhodné při bolestech bederní páteře. Nikdy je však neprovádíme při akutních bolestech, vždy počkáme na zklidnění. Připravíme je tak, aby byla bederní páteř pod vodou. Koupel by měla trvat 15 minut.

Přeslička rolní pomáhá i ve formě obkladů - vlhké nebo kašovité obklady přikládáme na nehojící se místa, na strupovitost, na zhnisané záněty nehtového lůžka, na bércové vředy, píštěle apod.

Je účinná i na pocení nohou

Přeslička se velmi dobře osvědčila také jako mimořádný prostředek proti pocení nohou, což je nepříjemná záležitost týkající se zejména mužů. Zkuste namočit na pár minut nohy do přesličkové koupele. Budete příjemně překvapeni.

Hmotnost 0.045 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.