NOVINKA - Hraška

Hraška je unikátní český výrobek, ve kterém se snoubí lahodná chuť a skvělé výživové vlastnosti. Tohoto výsledku je dosaženo bez přidaných látek.

1. Hraška na zahušťování umožňuje zdravé zahušťování polévek, omáček, šťáv a gulášů.

2. Hraška na obalování slouží k přípravě těstíčka pro obalování, včetně klasických řízků, dále slouží k přípravě placek, pomazánek, dresinků, zahušťování aj.

3. Hraška vanilková zlepšuje soudržnost těst a usnadňuje jejich zpracovávání. Díky těmto vlastnostem Hraška Vanilka umožňuje snížení nebo úplné vynechání vajec v těstech, především při použití celozrnné nebo bezlepkové mouky. 


Hraška neobsahuje lepek, cholesterol, glutaman sodný, konzervanty ani barviva. Má snížený obsah sodíku, který je nahrazen draslíkem v poměru 40% draslíku ku 60% sodíku. Hraška má nízký glykemický index a dobrou antioxidační aktivitu.


Pro svůj vysoký obsah vlákniny, železa, zinku i hořčíku je vhodná jako prevence proti civilizačním chorobám, včetně zvýšené hladiny kyseliny močové v krvi.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.