Pistácie 4+1kg ZDARMA. Cena 287Kč/kg // Makadamiové ořechy za novou, nejlepší, cenu.

GREŠÍK Šafrán celý 0,1 g

Neohodnoceno
 
 

 

Šafrán setý (latinsky také Crocus sativus) je velice stará bylina a vysoce ceněné koření. Šafrán setý nalezneme nejen v kuchyni, ale své místo si jistě najde i mezi bylinkami pro své léčebné účinky.

Dostupnost Skladem
Cena 82 Kč bez DPH
92 Kč / ks    
Kategorie Koření
 

20190821_190432_0000


Složení: šafrán setý - sušené celé blizny

Skladování: v temnu a při pokojové teplotě

Balení: 0,1 kg

10_1

Šafrán setý a spánek

Šafrán setý pomáhá k celkovému uklidnění organismus a napomáhá tak k lepšímu usínání, kvalitnímu spánku. Nesmíme však zapomenout, že účinky šafránu setého se většinou dostaví až po delším užívání – obvykle 14 dnů.

 

Zajímavosti o šafránu setém

Momentálně se šafrán setý považuje za nejdražší koření na světě vůbec.

Šafrán setý se sklízí ručně, nelze napomoct sklízení pomocí strojů, z celé rostliny se zpracovávají hlavně čnělky.

Pokud bychom chtěli nahromadit 1 kilogram čnělek šafránu setého, musíme sklidit okolo 100 000 rostlin a právě díky malému množství a ruční práci je cena tohoto koření tak vysoká.

Se šafránem setým se můžeme setkat i v pořekadlech “je toho jako šafránu” nebo “šetříš s tím jako se šafránem”, oboje pořekadla vyznačují vzácnost šafránu.

Šafrán setý údajně funguje v malém množství jako afrodisiakum. Pokud chystáte romantický večer, nezapomeňte připravit večeři s tímto ceněným kořením.

 

Hmotnost 0.02 kg
Produkt je zařazen do kategorie (?) Vegan, Bez lepku, Bez éček, Bez přidaného cukru, Bez palmového oleje, Bez laktózy
Produkt neobsahuje tyto alergeny 1. Obiloviny obsahující lepek, 2. Korýši a výrobky z nich, 3. Vejce a výrobky z nich, 4. Ryby a výrobky z ních, 5. Jádra podzemnice olejné a výrobky z nich, 6. Sójové boby (sója) a výrobky z nich, 7. Mléko a výrobky z něj (včetně laktózy), 8. Skořápkové plody, 9. Celer a výrobky z něj, 10. Hořčice a výrobky z ní, 11. Sezamové semena (sezam) a výrobky z nich, 12. Oxid siřičitý a siřičitany, 13. Vlčí bob (Lupiny) a výrobky z něj, 14. Měkkýši a výrobky z nich

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: