HOKEJOVÉ kešu balíčky 1+1 ZDARMA najdete v akci. // PISTÁCIE za 287Kč/kg. // Nákup nad 999Kč = LYO ZDARMA.

Himalájská sůl růžová hrubá 500g

1 hodnocení
 
 


Himalájská sůl, známá v oblasti původu jako “bílé zlato”, obsahuje 84 přírodních složek a minerálů, které jsou nezbytné pro zdraví, a to včetně hořčíku, draslíku, vápníku, sodík, fosforu a železa.

Dostupnost Skladem
Cena 21 Kč bez DPH
24 Kč / ks    
Kategorie Zdravé potraviny
 

20190821_190432_0000

Složení:
 jedlá sůl růžová kamenná -100% přírodní. Chlorid sodný 96,3%; Vápník 0,08%; Magnesium 0,07%; Draslík 0,11%

Balení: 500 g 

Výrobce: Zdraví z Přírody

10_1

Sůl patří mezi ty věci v naší kuchyni, které používáme denně. Ano, v mnoha případech je ze zdravotních důvodů doporučováno její umírněné používání. I tak je však sůl velmi důležitá pro zdraví a neměla by být proto zcela vyřazena z naší stravy. Musíme ji ale používat správně.

Bohužel se ukázalo, že běžná stolní sůl, která se obvykle vyskytuje v našich kuchyních či v restauracích po celém světě, má málo co do činění s přírodní solí. Tato sůl bývá většinou vysoce rafinovaná. Je to téměř čistý chlorid sodný (97% a více), často s přidanými chemikáliemi jako jsou protispékavé látky a sorbenty. Ale existují druhy soli jako je např. mořská sůl nebo himalájská růžová sůl, které mají neuvěřitelné přínosy pro naše zdraví.

Himalájská růžová sůl

Himalájská sůl je často marketingem nabízena jako sůl pocházející z čisté oblasti hluboko v Himalájích. Sůl je ale těžena na úpatí Himalájí, přesněji v kamenném solném dole v Pakistánu, který je považován za druhý největší solný důl na světě.

Himalájská sůl, známá v oblasti původu jako “bílé zlato”, obsahuje 84 přírodních složek a minerálů, které jsou nezbytné pro zdraví, a to včetně hořčíku, draslíku, vápníku, sodík, fosforu a železa. Typické růžové zbarvení je důsledkem malého množství oxidu železa (rez). Zinek, selen, jód a měď jsou v soli přítomny ve stopovém množství. Obecně je tedy himalájská sůl považována za zdravou sůl, protože neobsahuje žádné chemikálie ani aditiva a protože jde o přirozeně se vyskytující substanci. Obvykle se tato sůl prodává jako hrubozrnná, ale můžete ji také koupit v jemně namleté formě nebo ve velkých blocích, které mohou být použity k unikátním způsobům servírování kulinářských specialit. Bez ohledu na formu, ceněné přínosy minerálů jsou vždy k dispozici.

Pokud konzumujeme běžnou sůl, naše tělo plýtvá velkým množstvím energie, aby udrželo vyrovnanou hladinu tekutin.

 

Tento seznam vypovídá o jisté výjimečnosti himalájské růžové soli. Přesto je třeba zmínit, že Dr. Helen Smith z Holistic Medical Centre v Auklandu píše, že tato sůl také obsahuje stopové množství hliníku, olova a některých toxických kovů, které se pravděpodobně vyskytují v každé kamenné či minerální soli.

Himalájská vs. stolní sůl

Stolní sůl je vysoce rafinovaná a to v podstatě ničí její blahodárné stopové minerály a další prvky. Když sůl změníme na chlorid sodný, považuje ji vaše tělo za “vetřelce” a chce se ho zbavit.  Pokud konzumujeme běžnou sůl, naše tělo plýtvá velkým množstvím energie, aby udrželo vyrovnanou hladinu tekutin.

Naopak himalájská krystalická sůl nezatěžuje organismus. Je jednoduše metabolizována a to bez energetické ztráty. Na druhé straně tato sůl pomáhá tělu dodat energii.

Kolik himalájské soli konzumovat?

Jako v případě jakékoli jiné soli byste si měli hlídat příjem sodíku. Himalájská sůl může být velmi přínosná, ale i tak není vhodné její konzumaci přehánět. V první řadě znamená totiž zdroj sodíku. A protože přílišné množství sodíku způsobuje zadržování vody, může přílišná konzumace soli vést k různým zdravotním potížím - vysoký krevní tlak a srdeční onemocnění jsou mezi těmi nejznámějšími.

Zatímco American Heart Association doporučuje ne více než 1.5 g sodíku denně (tělo může fungovat s méně než 0.5 g sodíku denně), průměrný Američan konzumuje kolem 5 g, což je znepokojující.

1/4 čajové lžičky himalájské soli obsahuje kolem 0.5 g sodíku. Tuto sůl můžete používat o něco volněji, než když používáme stolní sůl. Ale i tak je nutné její konzumaci limitovat.

Jak je to s jódem?

Jen stručně několik slov o jódu. Jód je důležitý pro funkci štítné žlázy a produkci jejích hormonů. Tělo si tento prvek samo nevytváří, proto je obvykle přidáván do běžné soli (jodidová sůl). Zároveň získáváme jód v některých potravinách.

Himalájská sůl obsahuje stopové množství jódu, ale je dobré se zaměřit i na jeho další zdroje, abyste uspokojili potřebu vašeho těla. Např. mořská řasa kelp (možno užívat v tabletách) je velmi bohatá na jód. Také mořská řasa wakame (často servírovaná v japonských polévkách a salátech) vám dodá spoustu jódu. Mezi další zdroje jódu patří ryby jako herink, sardinky a losos, ale můžete najít i rostlinné zdroje jako fenykl, špenát, česnek a mrkev, které všechny také obsahují stopová množství jódu.

Hmotnost 0.58 kg
Produkt je zařazen do kategorie (?) Vegan, Bez lepku, Bez éček, Bez přidaného cukru, Bez palmového oleje, Bez laktózy
Produkt neobsahuje tyto alergeny 1. Obiloviny obsahující lepek, 2. Korýši a výrobky z nich, 3. Vejce a výrobky z nich, 4. Ryby a výrobky z ních, 5. Jádra podzemnice olejné a výrobky z nich, 6. Sójové boby (sója) a výrobky z nich, 7. Mléko a výrobky z něj (včetně laktózy), 8. Skořápkové plody, 9. Celer a výrobky z něj, 10. Hořčice a výrobky z ní, 11. Sezamové semena (sezam) a výrobky z nich, 12. Oxid siřičitý a siřičitany, 13. Vlčí bob (Lupiny) a výrobky z něj, 14. Měkkýši a výrobky z nich

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: